Informační - ROK 2014 -

Napsal admin dne 17. 02. 2014 v 19:51

 Rok 2014 je tu . Co nás čeká a na co se můžeme těšit.

  Úvodem bych rád poděkoval všem, kdo vydrželi a přestáli bez úhony změny ve velení jak na KVV , tak v naší zařazovací struktuře. Ale to už předbíhám.
   Tak několik málo technických dat. Jak již někteří zaznamenali, čeká nás jedno velké 9 denní  „dlouhé“ cvičení v měsíci květnu, přesněji v termínu od 22.5. do 30.5. Tomuto cvičení samozřejmě předchází dvoudenní velitelské cvičení  6.-7.4. Budeme pokračovat v nastaveném trendu a velitelského cvičení se zúčastní pouze nejvyšší okruh velení (tedy do funkce ZVČ).  K samotnému velkému cvičení  je několik důležitých informací.

Začneme tou podle mne nejdůležitější.
    Letošním rokem je rozhodnuto o prodeji Židenických kasáren . Pro nás to znamená, že je třeba se s tímto areálem rozloučit a zařídit si prostor na svěřený materiál ve vlastních prostorách (doma) . Ano, bohužel je to tak, že se nám nepodařilo zajistit náhradní prostory na uložení materiálu v prostorách KVV.  Dnem ukončení našeho „velkého „ cvičení je tedy třeba zajistit odvoz materiálu z kasáren. Je proto důležité aby jste se hojně účastnili tohoto cvičení !!! Je nutné aby jste se zúčastnily !!!  Pokud víte, že opravdu letos nepojedete(?!?) , prosím naplánujte si alespoň jeden den a to buď první (čtvrtek 22.) nebo poslední den cvičení (pátek 30.). Přijeďte a vyzvedněte si materiál !! Pokud tak neučiníte, přiděláte práci mně a Maškovi, neb budeme muset Váš materiál  vyklidit do prozatímních prostor. Pokud tedy nemůžete na cvičení, prosím naplánujte si alespoň odvoz materiálu.

 Jen připomenu, shodu termínu velkého cvičení a voleb do evropského parlamentu. Informace v samostatném článku od Aaron.
 
  Tak teď k samotnému průběhu cvičení . Jistě jste si všimli, že je delší o jeden den, protože jsme zrušili každoroční víkendový „cigáňák“ , ale protože KVV na provedení tohoto trvá, zahrnuli jsme ho do velkého cvičení .

Takže hrubý plán cvičení je:
Čtvrtek : Nástup na cvičení, kontrola materiálu, poučení bezpečnosti, porada velení  - místo Židenice
Pátek : odjezd do VVP Libavá, ubytování, výcvik
Sobota : výcvik - přenocování v prostoru VVP.
Neděle: výcvik – přenocování ubytovna Berounská
Pondělí: hod granátem, ostré střelby (Smilov) -  přenocování ubytovnaBerounská
Úterý : BOS čet , odpoledne nepřetržitý výcvik v prostoru VVP
Středa:    nepřetržitý výcvik ve VVP
Čtvrtek:  nepřetržitý výcvik ve VVP,  po obědě ukončení  a vyhodnocení
Pátek : odevzdání materiálu, odjezd do Židenic zde proběhne vyklizení prostoru – počítejte, že   ukončení a odjezd bude až ve 20:00
 
  V tomto roce se opět účastníme kurzu KOMANDO jako opoziční jednotka.  Termín je zatím jen informační a proto přesné datum a detaily doplním až později.  Požadavek ze strany kurzu však zůstává a to 10 lidí na 7 dní (v rámci dvou kalendářních týdnů). A to v období jaro a podzim.
 
  V letošním roce slavíme jubileum založení jednotky u KVV Brno 10 let. Velení organizuje oslavu (samozřejmě se slavnostním nástupem) která bude  v Brně. Účast bude samozřejmě na povolávací rozkaz. Myslím, že příjemnou povinností každého je této oslavy se zúčastnit, neboť je třeba ukázat sílu a souznění naší jednotky. Nevnímejte to prosím jako opruz, je to naše oslava, kterou nám armáda prostřednictvím povoláváku platí.
 
  Velitel KVV se zavázal převzít záštitu nad akcí Bítov, kde je plánována naše účast a řekněme jedno ze zviditelnění naší činnosti. Na rozdíl od minulého roku je požadováno naše větší zapojení do organizace činnosti, tak prosím o větší účast. Je zde opět možnost povolávacího rozkazu a to v délce trvání 3-4 dny. (čtvrtek až neděle).   

  Na konec prázdnin je naplánován již II. ročník rodinné akce ARMYCAMP. Jedná se o prodloužený víkendový pobyt na BSK Žítková. Pro nezasvěcené -pro děti je uspořádáno něco málo programu a pro rodiče společný „odpočinek“ v kruhu stejně smýšlejících přátel. Velitel přislíbil i letos finanční zajištění  ubytování a propůjčené techniky.

  Během roku budou inadále prováděny akce na prezentaci roty, budu Vás o termínech informovat a kontaktovat  jednotlivce ochotné se zapojit. Z větších připomenu tábor IZS 3.8. Je zapotřebí 16 lidí.

  Na stránkách zde je dále vyvěšen nový seznam zařazení  příslušníků v rotě. Došlo k novému rozdělení  a předpokládám, že od teď se budou provádět změny již jen na úrovni družstev.

  O všech akcích letošního roku budete včas informováni. Pokud máte jakýkoliv dotaz obracejte se v první řadě na svého nadřízeného dle zařazení.
 
čet. David Šálek ZVR