Jsme opravdu AKTIVNÍ?

Napsal Pospec dne 02. 01. 2013 v 16:46

Zdar bratři ve zbrani

  Napadla mě taková myšlenka. Určitě se ve svém okolí setkáváte s tím že veřejnost o Aktivních zálohách nemá téměř žádné nebo zkreslené a mylné informace. V nové koncepci o AZ jsou nějaké kroky jak nás zviditelnit, ale nevím přesně jak a kdy se něco změní.

  Proto si myslím že je hlavně na nás s tím něco udělat. Jsme přece AKTIVNÍ zálohy, tak nebudem čekat na nějaký befel shora. Má myšlenka je následující : na území našeho nádherného kraje se konají různé akce pro veřejnost. Myslím třeba když dobrovolní hasiči pořádají dětský den, prezentace IZS, školní akce, atd. Nebo třeba jen držet čestnou stráž při výročí osvobození (pětadevítky máte čistý a boty umíte naleštit). Určitě víte o nějaké takové akci ve Vašem okolí (ve vašem městě, sousední dědině,...).

  Pokuste se kontaktovat pořadatele takové akce a navrhněte jim že se k nim přidáme. Předveďme veřejnosti něco z toho co umíme (KPM, zdravovědu, topo,...). Myslím že úplně stačí když se takové akce zúčastní tak 4-6 lidí. Bydlíme sice v různých částech Moravy, ale ne zase tak daleko ood sebe, abychom se dokázali domluvit mezi sebou a přijeli si navzájem pomoct. Dokážeme se sejít na Fosku, na pařbu. Tak proč ne na věc, která pomůže nám všem. Teď přes zimu je určitě čas zapřemýšlet.

  A abychom jsme tam nestáli jen tak s holýma rukama, David může domluvit na KVV nějaký reklamní upomínkový předměty. Jak velkou podporu nám KVV dá to záleží taky na nás, na našem přístupu k našim povinnostem. Nebudeme přece dělat naší rotě, armádě a zemi ostudu. Na to si platíme politiky.

Tak se budu těšit na návrhy a hlavně na úspěšně provedené akce

 

des.v.z. Pospíšil Mira

 

Admin

Prosím všechny zvažte výše napsaná slova a každý opravdu zapřemýšlejte nad hozenou rukavicí.

Proto aby se vám lépe plánovalo, dám několik návrhů nebo spíše možností, co je k dispozici pro předvedení na případných akcích.

Vezmem to bod po bodu:

  • Prezentační skupina – lze postavit tým osob pro prezentaci a nebo také patřičný počet osob pro zajištění pomocných prací pro pořadatele. Vždy jsou k dzspozici nejméně 3 osoby.

  • Prezentační materiál 1 – něco málo materiálu ze základní výbavy jednotlivce vojáků AČR.

  • Prezentační materiál 2 – k dispozici je podpora z KVV (písemnosti a prezentační drobnosti) jak logistická tak při větších akcích možnost účasti malého prezentačního místa s „uniformovanou obsluhou“.

  • Prezentační materiál 3 – je zpracována prezentace na PC pro malou přednášku (cca 45 min.-školní hodina) pro možné uplatnění na školách.

  • Pro menší děti – airsoftové zbraně se zkušenou obsluhou , házeliště granátů , malování obličejů , malování vojensky zaměřených obrázků, překážková dráha , lanová dráha atd.

  • Pro větší děti a do škol – prezentace zbraní AČR (nutná domluva v místě pořádání a spolupráce s PČR) se školeným výkladem.

  • Akční prezentace – ukázka bojových situací v sestavě družstva.