Rezerva 2012

Napsal Radovan dne 02. 05. 2012 v 13:43

Brněnští záložáci si vystříleli druhé místo
……………………………………………………………………………………
 
Dne 28. dubna 2012 se ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy uskutečnil 1. ročník mezinárodní střelecké soutěže AZ ozbrojených sil ČR a jednotek rezervistů NATO "REZERVA 2012".
 
Soutěž byla velmi kvalitně obsazena sedmnácti trojčlennými týmy nejen z naší armády, soutěžila také družstva z Německa. Soutěžní víceboj se skládal nejen z náročné časem měřené střelby z útočné pušky vz. 58, ale také časově omezené střelby z pistole vz. 82. V prvním případě měl soutěžící za úkol nejprve zničit tři cíle ve vzdálenosti 100 m., přičemž na každou figuru v podobě ležícího střelce byl pouze jeden výstřel. Po více či méně zdařilém splnění tohoto úkolu měl voják teoreticky k dispozici ještě 6 nábojů, se kterými musel zasáhnout tři vpřed „bežící“ figury, umístěné však až ve vzdálenosti 200 m. Zde bylo podle pravidel nutno střílet dávkou, a tak vojáci, kteří si neuhlídali krátké dávky, nebyli pro nedostatek munice schopni zničit všechny cíle. Druhou disciplínou byla střelba z pistole vz. 82, kde po nástřelu následovalo 5 ran na terč v podobě nekrytě ležící figury ve vzdálenosti 25m. Obě disciplíny bylo nutno splnit v co nejkratším čase.
Střelecké družstvo AZ KVV Brno ve složení  čet. Bc. Radovan Kaděra, rtn. Michal Zduba a rtn. Michal Vožda , Brno získalo stříbrnou pozici. Vítězné bylo díky svým výsledkům ve střelbě z pistole velmi těsně družstvo Německa. V této disciplíně si brněnští záložáci po strženém výstřelu bohužel započetli jednu nulu, která v konečném součtu znamenala rozdíl mezi prvním a druhým místem. Ve střelbě z útočné pušky celý tým minul dohromady přesně jeden terč, což byl výkon, který „Brněnské draky“ postavil do čela českých soutěžících. Až za nimi se umístila družstva KVV Karlovych Varů, Prahy, Plzně, Olomouce, Liberce, Jindřichova Hradce i ostatní týmy.
 
Pochvala patří  organizátorům jež dokázali připravit skvělou soutěž s velice dobrým zázemím a to i v dnešní nelehké době škrtů. Doufejme že i v dalších letech se budeme moci potkávat na takových to kláních.