Rok 2016 - Co nás čeká ?

Napsal admin dne 12. 01. 2016 v 16:18

Zdar

Do nového roku všem všechno nej .

Rok 2015 nám skončil a já bych chtěl všem poděkovat . Nejenom za vaše nasazení a výkon na  cvičení ale i  za účast na mimo „povolákových“ aktivitách . Podařilo se nám za ten minulí rok posunout úroveň jednotky  zase o kousek dál.

 Bohužel  nás někteří členové během roku (někteří v jeho úplném závěru) opustily  a  já jim zde chci tímto poděkovat . Opravdu děkuji za to že jste věnovali svůj čas a svoje odhodlání pro dobro naší jednotky  -  V srdci mém i mnohých ostatních zde, s námi budete pořád. Vaše práce pro jednotku byla v mnoha ohledech přínosem.

Jak jste již z médií a z oficiálních zdrojů zaznamenali , v roce 2016 proběhne legislativní změna služby v AZ.  Nebudu zde rozepisovat co tato změna přináší nového , shrnu to jen konstatováním, že se konečně začleňujeme do řad AČR.  V tomto roce Nás také čeká jedna velká změna a to v oblasti cvičení.
A ted´ tedy konkrétně. Výcvikový rok nám začne brzy – velitelské cvičení proběhne v termínu 20.-22.2. v prostoru KVV Brno. V březnu pak proběhne školení řidičů (bezpečnost) a také hlavní cvičení roku. Velké cvičení proběhne v termínu 17.-25.3.2016 v prostoru VÚ Libavá. Toto cvičení bylo naplánováno z nařízení NGŠ. Změnou je že cvičení a jeho kompletní  průběh naplánovalo velení AČR . Detaily cvičení prozatím nejsou známy , jednotlivé úkoly a předběžné informace budou předány 16.1.2016 velitelskému sboru. Dalším již pravidelným cvičením budou tradiční dva termíny kurzu KOMANDO. První v termínu 16.5.-10.6.2016 a druhý v termínu 3.10.-28.10.2016. Naše účast je samozřejmě až v posledních 14-ti dnech kurzu . Samozřejmě prostor  pro přihlášení dobrovolníků bude vymezen . Nově se nám naskytla možnost pro účast na cvičení útvaru Bučovic , zde nechám zatím prostor pro pozdější upřesnění. Předběžně je domluvena účast na jednom až dvou 5-ti  deních cvičení přímo pod velením útvaru v počtu do 10 –ti vojáků.
To je ve zkratce vše co nás čeká .

Samozřejmě budu vyhlašovat jednotlivé požadavky na účast při propagaci a prezentaci AZ a AČR.

Ale o tom až jindy.

David