Vídeň

Napsal Radovan dne 26. 10. 2011 v 05:22

Ve dnech 14. a 15.10.2011 se konal ve Vídni další ročník mezinárodní střelecké soutěže pro vojska NATO. O vysoké úrovni tohoto prestižního závodu pořádaného poddůstojnickou školou UOGW Vídeň svědčí každoroční vysoká účast několika set střelců z různých zemí. Ani letos soutěž nezklamala. V soutěžích družstev se utkalo na padesát tříčlenných družstev, a v soutěžích jednotlivců potom téměř dvěstěpadesát střelců. Nechyběli zde střelci nejen z domácího Rakouska či Německa, ale ani zástupci Polska, Švýcarska, Norska, a samozřejmě z České republiky.
 
 
    Již tradičně se také závodu účastnili přislušníci roty AZ plk. Františka Kopuletého KVV Brno ve složení nrtm. v zál. Jiří Stehno, čet. v zál. Bc. Radovan Kaděra a rtm. v zál. Jiří Dunaj. I přes lehké zaváháni v disciplíně útočná puška skvěle zabojovali a v další disciplíně hodu granátem se opět dostali do předních pozic. V následném vyhodnocení skončili na velmi kvalitním šestém místě, což je v letošní velmi silné konkurenci opravdu hezký výsledek. V sobotu v soutěžích jednotlivců se našim střelcům však dařilo na výbornou. Všichni tři splnili velmi přísné kritéria pro získání střeleckých výkonnostních tříd a získali zlaté odznaky za disciplínu útočná puška, v disciplíně pistole pak nrtm. v zál. Jiří Stehno a čet. v zál. Bc. Radovan Kaděra rovněž zlaté odznaky a rtm. v zál. Jiří Dunaj pak odznak bronzový. Největším úspěchem a překvapením pak bylo umístění v celkové soutěži jednotlivců, kde dokázal čet. v zál. Bc. Radovan Kaděra dosáhnout na místa nejvyšší. Celkovým nástřelem 95 bodů ze sta možných v útočné pušce a 74 bodů z osmdesáti možných v pistoli získal pohár a třetí místo v soutěži jednotlivců, čímž skvěle navázal na předchozí úspěchy nrtm. v záloze Jiřího Stehna.
 
 
     Je dobře, že rota AZ plk. Františka Kopuletého KVV Brno o sobě dává vědět a že nespí. Činnost uvnitř roty se stále rozvíjí, a tak i do budoucna nás čeká plnění spousty úkolů a pořádání sportovních akcí, které pořádají a zajišťují příslušníci roty mimo rámec svých povinností v AZ. Letos nás ještě čeká listopadová střelecká soutěž "O pohár Vysokých Tater" a hned na jaře příštího roku potom silová soutěž Strongman Czech army , která je silovým vícebojem jak pro družstva tak pro jednotlivce.
 
 
                                                                                                                        čet. v zál. Bc. Radovan Kaděra