Volby do Evropského parlamentu a naše cvičení

Napsal Aaron dne 11. 02. 2014 v 15:38

Prosím pozor!
Nevím, zda jste si toho již povšimli, ale letošní termín voleb do Evropského parlamentu 23. a 24. května se překrývá s naším velkým cvičením. Protože dnes už vojáci mají volební právo, velení nám vyjednalo s KVV v našem plánu cvičení čas na cestu do volební místnosti.

Protože ale pro nikoho z vás není Město Libavá trvalým bydlištěm, POTŘEBUJETE VOLIČSKÝ PRŮKAZ! Ten si zařídíte úplně jednoduše, stačí buď zajít na obecní úřad ve vašem trvalém bydlišti a zeptat se na informacích nebo poslat dopis  s žádostí o vydání voličského průkazu pro volby do EP.  Do dopisu (který najdete tady na serveru v dokumentech) doplníte své údaje (žlutě označené části), vytisknete a odnesete na jakýkoliv CZECHPoint, tedy každý obecní, krajský úřad nebo pobočku České pošty. Před úředníkem dopis podepíšete a on vám zadarmo (stoprocentně na úřadech, nevím, zda i na poště) potvrdí autenticitu podpisu. Pak ho jen pošlete na obecní úřad svého trvalého bydliště. Na webu si můžete najít jak adresu, tak který odbor agendu voličských průkazů řeší. Pokud se vám to ale nepodaří, jednoduše obálku označte jako žádost o voličský průkaz a jejich podatelna si už poradí.
O EU si každý myslíme svoje a se spoustou věcí určitě hodně lidí nesouhlasí, ale ignorováním těchto voleb v žádném případě ničeho nedosáhneme. Proto apeluji na každého z vás, abyste si našli dvacet minut na vyřízení voličského průkazu, o čas na návštěvu volební místnosti se nám už postará armáda.
Případné dotazy podle možností zodpovím, ptejte se telefonně, mailmo či na FB.
Pavel Č.